http://www.ziemianadmorzem.tp1.pl
 Strona główna
 Co piszą ?
 Kontakt
Fotoalbum
Co piszą media...

Zainwestuj z głową...

„…Lawinowy wzrost cen ziemi obserwujemy dziś nie tylko na Mazurach, ale również w Małopolsce, na Mazowszu, Pomorzu i w województwie dolnośląskim. Z danych GUS wynika, że tylko w ub.r. średnia cena ziemi w Polsce wzrosła o prawie 26 proc., a w pobliżu wielkich miast lub modnych miejscowości wypoczynkowych nawet o 100-200 proc. Ziemia drożeje w miarę jak rośnie na nią popyt. Nakręcają go sami rolnicy, którzy aby wykorzystać unijne dotacje, powiększają pola, a także firmy deweloperskie, które wykupują najbardziej atrakcyjne tereny pod budowę podmiejskich osiedli, pensjonatów i hoteli. Ostatnio pojawiła się jeszcze trzecia grupa gotowa słono zapłacić za ziemię: to mieszkańcy miast, którzy coraz częściej traktują grunty jak dodatkowe źródło dochodów i lokatę kapitału…”

Newsweek, nr 20/06, str. 40


Przeciętne ceny ziemi od połowy 2004 roku podskoczyły o 36 proc., a gruntów słabych nawet o 55 proc. Tylko w pierwszym kwartale tego roku grunty orne w transakcjach między rolnikami podrożały średnio o 7,3 proc. - informuje "Gazeta Prawna".
Według dziennika dalszy wzrost cen jest nieuchronny. Gwałtowne zmiany w tej dziedzinie wynikają m.in. z naszego członkostwa w Unii Europejskiej. Ceny podnosi również zainteresowanie polską ziemią ze strony cudzoziemców. Na razie jednak nie mogą oni kupować u nas swobodnie gruntów ornych…”

www.egospodarka.pl, 29.06.2006
katalog region

Copyright © TurystycznaPolska.pl All rights reserved.
Ta strona wykorzystuje pliki cookie, możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki - Polityka Prywatnosci